Bądź aktywny, zbieraj jokery

Z inicjatywy samorządu szkolnego w ZSTI zostaje wprowadzony nowy system premiowania obecności uczniów na imprezach szkolnych oraz podejmowania wszelkich form dodatkowej aktywności na rzecz szkoły i kreowania jej wizerunku w środowisku lokalnym. Rada pedagogiczna zaopiniowała pozytywnie projekt, system już wchodzi w życie.

System premiowania będzie polegał na zbieraniu jokerów, które można wymienić w dowolnym dla siebie terminie na dowolnie wybrany bonus, np. zwolnienie danego dnia z odpytywania, usprawiedliwienie braku zadania, itp. Jokery będą imienne, ponumerowane, zarejestrowane w dzienniku elektronicznym, mają być honorowane przez wszystkich nauczycieli. Szczegółowy regulamin przygotowany przez samorząd szkolny, a zaakceptowany przez radę pedagogiczną, znajduje na stronie internetowej szkoły w zakładce Nasza Szkoła – Prawo szkolne.

Liczba zebranych w danej klasie jokerów będzie również jednym z kryteriów nowego konkursu „Klasa z klasą”, w którym poszczególne oddziały będą ze sobą rywalizować o honorowy tytuł najlepszej i najbardziej aktywnej klasy w szkole, czyli „Klasy z klasą”.