Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla wszystkich

Zadbaj o przyszłość, buduj karierę zawodową już dziś

Do27 września 2013 r.w ZSTI trwa nabór na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe, na których każdy może zdobyć lub uzupełnić swoje umiejętności.

W ubiegłym roku reforma oświaty wprowadziła nową formę kształcenia zawodowego dla dorosłych –kwalifikacyjne kursy zawodowe.Umożliwiają one uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie. Na kwalifikacyjnych kursach zawodowych osoby dorosłe, (jest to jedyny warunek uczestnictwa), bez względu na posiadane wykształcenie, mogą uzyskać kwalifikacje zawodowe i dyplom technika w danym zawodzie. – Jest to szczególnie ciekawa oferta dla uczniów lub absolwentów liceów ogólnokształcących, studentów kierunków humanistycznych, czy osób bezrobotnych, które w ten sposób mogą rozwijać swoje zainteresowania zawodowe oraz zmieniać i podnosić kwalifikacje. Zdobycie nowych umiejętności znacznie poprawi sytuację wielu osób na rynku pracy, zwłaszcza, że kształcimy w zawodach, które są wciąż atrakcyjne dla pracodawców – argumentują organizatorzy kursów w mszańskim ZSTI.

W trakcie 2 lub 3-semestralnych kursów, odbywających się w systemie zaocznym, w ZSTI w Mszanie Dolnej będzie można zdobywać kwalifikacje w następujących dziedzinach: montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych, sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami, a także użytkowanie obrabiarek skrawających. Nieprzypadkowo w ofercie znalazły się kursy, które są bezpośrednio związane z zawodem elektryka, budowlańca, informatyka i mechanika. ZSTI od wielu lat kształci z sukcesem młodych ludzi w tych właśnie profesjach. Szkoła dysponuje doskonale wyszkoloną kadrą nauczycieli zawodu oraz bogatą, nowoczesną bazą dydaktyczną, umożliwiającą praktyczną naukę zawodu.

Jak zapewniają organizatorzy z ZSTI w Mszanie Dolnej, część zajęć teoretycznych będzie odbywać się w dogodny dla kursantów sposób z wykorzystaniem narzędzi e-learningu. Możliwa więc będzie nauka przez Internet. – Nie będzie podziału na przedmioty, nie będzie ocen, jak w szkole. Wprowadzimy system zaliczeń semestralnych, a wszystko po to, by maksymalnie ułatwić zdobycie wiedzy, nowych kwalifikacji i przygotować każdego kursanta do zdania egzaminu prze Okręgową Komisją Egzaminacyjną, która w sposób formalny potwierdzi uzyskanie kwalifikacji w danym zawodzie lub nawet tytułu technika (zależy to od liczby zdanych kwalifikacji) – podkreślają organizatorzy.

Więcej informacji dotyczących samych kursów i sposobów rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce Kwalifikacyjne kursy zawodowe.