„Wampiriada” w ZSTI

Honorowi dawcy oddali krew

We wtorkowe przedpołudnie 31 osób (30 uczniów i 1 pracownik ZSTI) wzięło udział w drugiej w tym roku szkolnym akcji oddawania krwi, oddając po 450 ml tej życiodajnej substancji każdy.

Akcje oddawania krwi, popularnie zwane w ZSTI „Wampiriadą”, odbywają się już od kilku lat, co najmniej dwa razy w roku szkolnym. Niezmiennie na apel limanowskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie odpowiada bardzo dużo chętnych, we wtorkowej akcji aż 19 osób brało udział po raz pierwszy.

Aby stać się honorowym dawcą krwi, trzeba mieć ukończone 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem oraz przejść wstępne badania lekarskie. We worek 5 wolontariuszy niestety nie mogło usiąść na specjalnym fotelu, ponieważ nie zostali pozytywnie zweryfikowani podczas badań. Ale jak niezmiennie zapewniają pracownicy oddziału, cieszy ich ogromne zainteresowanie akcją ze strony młodych ludzi i ich ogromne zaangażowanie, aby dzielić się tym, co mają najcenniejsze.