Apel nagród i pucharów, czyli

Wielkanoc w ZSTI

Chociaż aura za oknem ma niewiele wspólnego z wiosną i raczej przywodzi na myśl Boże Narodzenie, a nie Wielkanoc, w środowe popołudnie w ZSTI odbył się apel świąteczny, który był okazją nie tylko do złożenia tradycyjnych życzeń smacznego jajka i mokrego Dyngusa, ale także do podsumowania kilku konkursów, które odbyły się w szkole.

Od stycznia w ZSTI panuje duch rywalizacji. Samorząd szkolny prześciga się w wymyślana konkursów, w których uczniowie mogliby się wykazać umiejętnością strategicznego myślenia i pomysłowością. Przez dwa ostatnie dni przed feriami zimowymi trwały rozgrywki Counter-Strike’a. Dyrektor wręczając nagrody zwycięskim drużynom podkreślił, że woli, aby przyszłoroczna wirtualna walka odbywała się raczej na boisku FIFY. Być może sympatia do piłki kopanej bierze się stąd, że przez półtorej miesiąca już w całkiem realnej rzeczywistości trwały zacięte rozgrywki halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora. – Euro 2012 było wielkim sukcesem medialnym, ale i atmosferę w Instalu podczas rozgrywek można porównywać do tej, jaka panuje podczas ważnych meczów znaczących klubów. Stadion narodowy oszalał – mówił dyrektor wręczając Puchar zwycięskiej drużynie z kl. IV TM.

Od kilku tygodni w szkole działa telewizja internetowa Instal TV. Z inicjatywy młodych reporterów ogłoszono konkurs filmowy „Bezpieczny Internet”. Jurorom najbardziej do gustu przypadł film dwóch informatyków z kl. I – Mateusza Knapczyka i Tomasza Gruszkowskiego, II miejsce zdobyły uczennice kl. III TI – Monika Wielowska i Ewelina Bożek, a III – uczniowie kl. III TI – Dawid Kuczaik, Grzegorz Rucki i Daniel Wojciaczyk.

Podczas apelu wręczono także nagrody w konkursie dotyczącym życia patrona szkoły. Zwycięzca, Grzegorz Antosz z kl. IITE otrzymał bilet do Padwy, a zdobywcy II i III miejsca – Tomasz Wąchała z kl. IIITB i Piotr Hanula z kl. ITB – bony towarowe o wartości odpowiednio 350 zł i 250 zł do sklepów sportowych „Koperniak”.

Dyrektor nie omieszkał się także pochwalić sukcesem Marysi Ślósarz uczennicy kl. IV TI, która zdobyła nagrodę swoim pomysłem na biznes oraz Krzysztofa Karpierza, ucznia kl. IV TE, laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.