3-majowa lekcja historii

Zbliżająca się 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do niezwykłej lekcji historii przybliżającej całej społeczności szkolnej to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Uczniowie kl. 3TB przygotowali krótką, ale niezwykle barwną inscenizację – obrady Sejmu Wielkiego zakończone podpisaniem przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, mającej na celu zreformowanie chylącego się ku upadkowi państwa. Nad merytorycznym aspektem przedsięwzięcia czuwały: mgr Monika Zięba i mgr Agnieszka Biel-Habieda. – Była to swoista lekcja zarówno historii, jak i patriotyzmu i to zarówno dla aktorów, jak i wszystkich, którzy uczestniczyli w apelu. – podkreślają inicjatorki.

Uczniowie kl. 3TB bardzo poważnie podeszli do sprawy. Aby wszystko wypadło niezwykle autentycznie, niezbędne były także kostiumy z epoki i scenografia. Jak zapewniają sami aktorzy, zainteresowanie widowni warte było nakładu pracy włożonego w przygotowanie inscenizacji.