Budowlańcy na międzynarodowej konferencji

8 kwietnia uczniowie kl.3TB wraz z wychowawcą inż. Grzegorzem Lekkim wzięli udział w seminarium tematycznym w Starym Sączu, które poświęcone było wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w budownictwie, technice sanitarnej i klimatyzacji w ramach komponentu ponadnarodowego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Zajęcia teroretyczne i pokazy praktyczne prowadzili wykładowcy z Niemiec z zaprzyjaźnionej szkoły z Erfurtu. Spotkanie to było kontynuacją wyjazdu studyjnego do Turyngii, w którym brała udział jedna z uczennic naszej szkoły - Anna Strama z kl. 3TB. Jak zapewniają uczniowie, zdobytą wiedzę będą starali się stosować w praktyce, aby zwiększyć udział energii odnawialnej w gospodarstwach domowych.