Budowlańcy w Fakro i nad Soliną

W ostatnich dnia maja uczniowie klasy pierwszej technikum budowlanego wraz z opiekunami: Karoliną Ceklarz i Grzegorzem Lekkim w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” wzięli udział w trwającej kilka dni wizycie zawodoznawczej, w ramach której mieli okazję poznać technologię produkcji i zasady funkcjonowania jednego z największych światowych producentów okien dachowych, jakim jest firma Fakro S.A. z Nowego Sącza. Całodniowy staż obejmował, prezentacje produktów, pokaz linii produkcyjnych, działów kontroli jakości oraz działu badań i innowacji, jak również panel dyskusyjny o sytuacji ekonomicznej polskich przedsiębiorstw i ludzi w nich zatrudnianych.

Po wizycie uczniowie udali się w jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, aby w przepięknej scenerii kontynuować proces dydaktyczny, a w wolnych chwilach podziwiać uroki Bieszczad i Zalewu Solińskiego, jak również integrować się i odpoczywać.

Kolejnym etapem wizyty zawodoznawczej było spotkanie połączone ze zwiedzaniem największej w Polsce zapory wodnej na Zalewie Solińskim, jak również zapoznanie się z działaniem elektrowni wodnej umieszczonej wewnątrz zapory. Ogrom budowli hydrotechnicznej, jej wkomponowanie w naturalny krajobraz wywarło duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wizyty zawodoznawczej.

Więcej szczegółów i zdjęć z wizyty zawodoznawczej można zobaczyć na profilu naszej szkoły na FB do odwiedzenia, której zapraszamy.