„Atlas” szkoli budowlańców

Uczniowie kl. IV TB uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firmy Atlas będącej liderem rynku budowlanego w Polsce. Spotkanie odbyło się z inicjatywy inż. Pauliny Gocał – nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZSTI.

Takie spotkania z przedstawicielami firm z branży budowalnej odbywają się raz w miesiącu. – Chcemy, aby uczniowie mogli poznać szersze spektrum wybranej przez siebie dziedziny oraz zobaczyli, że mają wiele możliwości i aspektów pracy w branży budowlanej – tłumaczy Paulina Gocał.

Tym razem tematem warsztatów były tynki elewacyjne. Przedstawiciele firmy szczegółowo omówili technologię wykonywania tego typu prac. Uczniowie mieli też możliwość poznać zagadnie od strony praktycznej. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiały techniczne, a szkoła będzie otrzymywać branżowy dwumiesięcznik „Atlas fachowca”.

Przedstawiciele firmy zapoznali także uczniów z programem „Fachowiec”, mającym na celu wspieranie ludzi z branży i zachęcającym do zakładania własnej działalności gospodarczej.