Bal na 102

W sobotę 24 stycznia dla ponad setki maturzystów z ZSTI rozpoczęło się wielkie odliczanie symbolicznych stu dni do matury. Na pierwszy dorosły bal tegoroczni maturzyści do mszańskiej restauracji „Foksal” zaprosili nie tylko grono pedagogiczne, ale także posła na sejm RP Wiesława Janczyka oraz władze powiatu limanowskiego, które reprezentował starosta Jan Puchała.

Studniówkowy bal był nie tylko okazją do świetnej zabawy do białego rana, ale także chwilą refleksji nad upływającym czasem – dla ponad setki młodych ludzi zarówno początkiem końca pewnego etapu, ale i zwiastunem nowości. Egzamin maturalny ma potwierdzić wiedzę zdobytą w szkole średniej i być też przepustką do dalszej kariery zawodowej. Dlatego zarówno dyrektor szkoły, jak i starosta oraz poseł życzyli tegorocznym abiturientom ZSTI nie tylko powodzenia na maturze, ale przede umiejętności znalezienia miejsca w dorosłym życiu.