40 lat minęło

I stało się. Szkoła dołączyła do grona szacownych 40-latków. Melodia popularnej piosenki „40 lat minęło jak jeden dzień…” towarzyszyła obchodom okrągłego jubileuszu, który odbył się 10 czerwca. Już po raz drugi na sali gimnastycznej zebrali się, oprócz społeczności uczniowskiej, znakomici goście – przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, kuratorium oświaty, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci szkoły, w tym dwóch księży, którzy koncelebrowali mszę św. odprawioną na hali sportowej.

Nie zabrakło gratulacji i życzeń kolejnych jubileuszy. Zaproszeni goście podkreślali, że szkoła zajmuje coraz znaczniejsza pozycję w środowisku nie tylko dzięki kierunkom kształcenia, ale też wymianom międzynarodowym i życzliwym nastawieniu do lokalnych przedsięwzięć. Proboszcz parafii św. Michała, ks. Jerzy Raźny po raz kolejny zwrócił uczniom uwagę na humanistyczne ideały, którym był wierny patron szkoły, św. Antoni z Padwy.

Jubileusz był też okazją do refleksji. Dyrektor Andrzej Dębski krótko przypomniał historię szkoły i dziejowe burze, jakie przechodziła placówka w ciągu 40 lat, zanim zdobyła pozycję i bazę lokalowo-dydaktyczną, którą może szczycić się dzisiaj.

Dla absolwentów, nauczycieli i wszystkich sympatyków szkoły przygotowano monografię, w której przedstawiono nie tylko historię placówki, ale także zadania, jakim szkoła musi sprostać na co dzień.

Święto szkoły było też okazją, aby uhonorować najwyższym szkolnym odznaczeniem – Lilią Św. Antoniego wszystkich, którzy mienią się przyjaciółmi szkoły i mają jej dobro na względzie. Oprócz byłych dyrektorów i sponsorów szkoły kapituła odznaczenia, w skład której wchodzą przedstawiciele grona pedagogicznego i Rady Rodziców, Lilią św. Antoniego uhonorowała też obecnego dyrektora Andrzeja Dębskiego.