Pieśni dla Niepodległej

W ZSTI już w czwartek, 10 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczniowie i nauczycieli śpiewali patriotyczne pieśni.

Dzień Niepodległości miał w szkole, jak zwykle, wyjątkowy charakter. Przygotowania trwały od tygodnia. Uczniowie klas pierwszych i technikum organizacji reklamy aktywnie włączyli się w obchody upamiętniające 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wykonując plakaty, kotyliony i godło z orłem. Prace uczniów można oglądać na gazetce szkolnej i sztalugach na terenie szkoły. Uczniowie wykonali ponad 600 biało-czerwonych kotylionów, wspólnie też, udekorowani kotylionami, śpiewali pieśni legionowe. Podczas apelu uczniowie przedstawili patriotyczny program artystyczny, w którym przypomniano drogę do wolności niepodległej ojczyzny. Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że pojęcie patriotyzmu i tożsamości narodowej nie  jest im obce.

Szkoła, jak co roku, zaznaczyła swoją obecność także podczas miejskich obchodów. Poczet sztandarowy i oddział Strzelców uczestniczył w uroczystościach religijno-patriotycznych w piątek 11 listopada.