Walczą o tytuł "Klasy z klasą"

Przypominamy, że w ZSTI trwa konkurs „Klasa z klasą”. Poszczególne oddziały walczą o ten zaszczytny tytuł. Laureata, będącego wzorem najlepszej klasy, poznamy w czerwcu podczas Święta Szkoły.

Ranking, który ma na mobilizację uczniów do efektywnej nauki, do aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły i do współodpowiedzialności za jej funkcjonowanie, trwa przez cały rok szkolny. Uczniowie indywidualnie i jako zespoły klasowe zdobywają punkty dla swojej klasy, rywalizując w kategoriach takich jak frekwencja, średnia ocen, czytelnictwo, udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, liczba wydanych jokerów. Jak zapewniają organizatorzy konkursu, jest o co walczyć. Tytuł ma nie tylko charakter prestiżowy, ale i wymierny – nagrodą, ufundowaną przez Radę Rodziców ZSTI, jest dofinansowanie dowolnego przedsięwzięcia klasy, np. wycieczki szkolnej.

Pierwsze rankingi poznamy po zakończeniu klasyfikacji śródrocznej.