Będzie współpraca z politechniką

10 grudnia uczniowie klasy IV TB i TM gościli na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Mechanicznym. Dodatkową atrakcją był udział w zajęciach praktycznych – uczniowie oglądali doświadczenia z metaloznawstwa przeprowadzane przy użyciu mikroskopu skaningowego.

Młodzi mechanicy i budowlańcy do Krakowa pojechali na zaproszenie prof. Stanisława Pytla, który odwiedził szkołę osobiście i jak zapewnia, liczy na współpracę. Nie przypadkowo wybór padł na ZSTI. Politechnika zamierza bowiem otworzyć nowy kierunek – inżynierię spajania. A nasi uczniowie mają możliwość zdobycia kwalifikacji spawalniczych na kursach, które odbywają się w ramach dodatkowych zajęć prowadzonych przez szkołę. W ubiegłym tygodniu zdawali egzaminy kończące kurs.