„Harmonia kultur” w ZSTI

Jako jedną z niewątpliwych atrakcji edukacyjnych Mszany Dolnej jest Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych. Mogli się o tym przekonać uczniowie z Węgier, Katalonii i Włoch będący gośćmi w Szkole Podstawowej nr 2.

Organizatorzy wymiany – nauczyciele języka angielskiego z mszańskiej „dwójki” postarali się, aby podczas trwającej blisko tydzień wizyty partnerów, jednym z obowiązkowych punktów programu było poznanie oferty edukacyjnej ZSTI. Uczniowie wraz z opiekunami mogli zwiedzić szkołę, a podczas prezentacji multimedialnej, przygotowanej na potrzeby wizyty w języku angielskim, zapoznać się z programami europejskimi, w których uczestniczy ZSTI.

Młodzież z krajów partnerskich przyjechała do Mszany Dolnej w ramach trwającego już kilka lat projektu „Harmony of cultures”. W programie wizyty było m.in. zwiedzanie Krakowa i Wadowic no i oczywiście wizyta w gościnnych progach ZSTI.