W poszukiwaniu tatrzańskiej i pienińskiej jesieni

Ostatnie dni września a zarazem jedne z pierwszych dni jesieni uczniowie kl. 2 TBB wraz z wychowawcą Grzegorzem Lekkim spędzili na wędrówkach tatrzańskimi i pienińskimi szlakami. Wycieczka miała charakter rekreacyjno – integracyjny, a pogoda i przyroda przygotowująca się do zimy pomagała w osiągnięciu założonego celu.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie postanowili zdobyć Czarny Staw pod Rysami (1583 m.n.p.m.), odwiedzając po drodze jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce - Morskie Oko. Po kilku godzinach wędrówki, ambitny cel został osiągnięty. Trud i nie lada wysiłek został wynagrodzony przepięknymi widokami i krajobrazem doliny Białki i tatrzańskich jezior. Po krótkim odpoczynku i niekończącej się serii zdjęć, uczniowie udali się w drogę powrotna na skraj Tatrzańskiego Parku Narodowego, skąd udali się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie planowany był nocleg. Ku zdziwieniu wychowawcy i opiekuna, tak wyczerpująca podróż na tatrzańskie szczyty nie zmęczyła zbytnio budowlańców.

Następnego dnia celem pieszej wędrówki była Okrąglica ( 982 m.n.p.m.), nazywana mylnie, Trzy Korony. Po kilkugodzinnej wędrówce szczyt został osiągnięty. Widoki na przełom Dunajca, Tatry, Gorce i Pieniny zapierały dech w piersiach, i szybko zajmowały miejsca w pamięci telefonów i aparatów. Liczne rozmowy z turystami przemierzającymi szlaki podobnie jak uczniowie, uświadomił nam jak wiele osób z kraju i zagranicy zakochanych jest w górach i szlakach, które są tak blisko nas. Wracając z powrotem uczniowie snuli plany kolejnych wycieczek.