Kolejne spotkanie Klubu elektronika

W sobotnie przedpołudnie odbyło się kolejne spotkanie Klubu elektronika, który od ponad miesiąca działa w naszej szkole. Po kilku spotkaniach organizacyjnych, na których uczniowie zdecydowali, że zbudują aktywną kolumnę głośnikową oraz dokonali zamówienia układów i elementów elektronicznych w sklepie internetowym, czas nadszedł na działanie.

Członkami klubu są uczniowie klasy II technikum informatycznego. Większość z nich nie miała wcześniej większych doświadczeń z elektroniką i budową układów elektronicznych. Tak więc, zajęcia manualne musiały być uzupełnione o mini wykład z podstaw akustyki, elektrotechniki, pomiarów za pomocą multimetru cyfrowego oraz budowy, działania i zastosowania elementów elektronicznych.

Pierwszym z budowanych układów elektronicznych był moduł wzmacniacza mocy, który stanowił będzie „serce” aktywnej kolumny.

Na następnych spotkaniach dokończona będzie budowa wzmacniacza mocy oraz zostaną przeprowadzone testy wzmacniacza. Do testów wykorzystane zostaną m. in. oscyloskop i generator akustyczny, które ZSTI posiada na wyposażeniu szkolnej pracowni elektrycznej.