Podsumowanie pierwszego tygodnia - zapraszamy na nowy cykl już od poniedziałku

Za nami pierwszy tydzień zajęć. Po zajęciach ze spawalnictwa i reklamy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach w pracowni informatycznej, elektroenergetycznej i budowlanej. Przypominamy, że nasz projekt zakłada edukację i zabawę, dlatego od piątku do soboty będą otwarte mini quizy.

W środę w pracowni informatycznej uczestnicy projektu mieli szansę już po raz trzeci poczuć się jak pełnoprawni uczniowie naszej szkoły. Musieli zmierzyć się z przygotowanym dla nich wcześniej zadaniem, mieli możliwość stać się posiadaczem własnego serwera WWW z paserem PHP i obsługą baz danych MySQL. Brzmi enigmatycznie? Ale nie dla pasjonatów informatyki.

W czwartkowe popołudnie uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia do pracowni elektroenergetyki. Tematem zajęć były diody i technika oświetleniowa. Uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się, dlaczego diody jako elementy elektroniczne są coraz bardziej popularne i obecne w naszym życiu. Poznali różne rodzaje diod i ich zastosowanie, pokazano im najpopularniejsze diody LED, które są często wybieranymi obecnie źródłami światła ze względu na walory ekonomiczne  i energooszczędność. Porównano też ich wady i zalety z innymi rodzajami żarówek.

Na koniec tygodnia – zajęcia w pracowni budownictwa. Pasjonaci wszelkiego rodzaju konstrukcji mogli uczestniczyć w pokazie montażu i demontażu rusztowań budowlanych oraz poznać aspekty współczesnego placu budowy i pracy na wysokości.

Zapraszamy na kolejny cykl zajęć już od poniedziałku!