Pierwsze zajęcia za nami - pokaz spawania i grafiki reklamowej

W poniedziałek na platformie ZNZ odbyły się pierwsze zajęcia online. Uczniowie  klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach w pracowni spawalnictwa, a dziś zostali zaproszeni do pracowni reklamy.

Przypomnijmy, że projekt „Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej” jest nową inicjatywą ZSTI, której celem jest popularyzacja szkolnictwa zawodowego. Dla uczniów przygotowano cykl 15 warsztatów, które odbywają w pięciu pracowniach branżowych, po trzy z każdej branży. Jako pierwsze odbyły się zajęcia ze spawalnictwa. Uczniowie mogli obejrzeć, zgodnie z tytułem zajęć, pokaz metod spawania oraz zgrzewania tworzyw sztucznych, a także poznać etapy wykonywania druku 3D.

Na drugi pokaz zaproszono uczniów we wtorek – tym razem do pracowni reklamy na lekcję grafiki reklamowej. Uczniowie mogli zobaczyć, jakimi narzędziami dysponuje CorelDraw - jeden z popularniejszych programów wykorzystywanych przy projektowaniu kampanii reklamowych. Jak się okazało po prezentacji, uczestnicy warsztatów grafiki nie tylko wykazali ogromne zainteresowanie tematem, ale też udowodnili, że mają dużą wiedzę w tym zakresie.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w zajęciach online, nic straconego, przypominamy, że na każdym kursie następnego dnia pojawia się nagranie, które można odtworzyć w dogodnym dla siebie czasie.

Projekt, jak zwykle zakłada nie tylko edukację, ale też i zabawę poprzez rywalizację. Po każdych zajęciach będą organizowane mini quizy zawodowe. Laureaci konkursów z poszczególnych obszarów już dzisiaj są zaproszeni  na wielki finał do ZSTI, który zaplanowano 2 czerwca. Na zwycięzców i najbardziej aktywne szkoły czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Tymczasem już dziś zapraszamy na jutrzejsze zajęcia do pracowni informatycznej, - czwartkowe - do pracowni elektrycznej i piątkowe - do pracowni budowlanej.