Akcja "Miś" zakończona

W pierwszy dzień ferii zimowych wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego przy ZSTI wraz z opiekunem Moniką Bierowiec- Łysek przekazali zabawki podopiecznym z domu dziecka w Żmiącej. Akcja „Miś” trwała cały grudzień, a jej efekt przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów - pluszaki, klocki, gry edukacyjne, puzzle nie mieściły się w gabinecie szkolnego pedagoga.

Na apel o pomoc odpowiedzieli chętnie nie tylko uczniowie ZSTI, ale także wychowankowie Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie, którzy przeprowadzili akcję zbierania zabawek na terenie swojej szkoły. Aby zawieźć wszystkie „dary serca”, niezbędne okazało się wynajęcie busa.

Klub Wolontariatu już od kilku lat stara się wspierać podopiecznych placówki w Żmiącej. Są to dzieci w wieku 3-13 lat, samotne, porzucone lub pozbawione opieki rodzicielskiej, zaniedbane fizycznie i wychowawczo, których podstawowym problemem jest brak prawidłowo funkcjonującej rodziny. Dlatego wolontariusze nie tylko zbierają zabawki, ale także w czasie wakacji pracują z dziećmi.