„Misterium Eucharystii” na ŚDM

Ponad setka osób, w tym 30 uczniów z ZSTI, zaangażowało się w kolejny projekt teatralny ks. Rafała Piórkowskiego z Mszany Dolny. Przez dwa wieczory w kościele św. Michała Archanioła można było oglądać „Misterium Eucharystii" – niezwykły spektakl oparty na prywatnych objawieniach Cataliny Rivas. W ten sposób uczczono rozpoczęty we wtorek Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Projekt jest też częścią przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Po ubiegłorocznym sukcesie przedstawienia „Król Wschodzącego Słońca", w które również zaangażowała się mszańska młodzież w ramach działań związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, ks. Rafał Piórkowski postanowił sięgnąć do prywatnych objawień Catariny Rivas – współcześnie żyjącej boliwijskiej mistyczki. Sztuka, będąca swoistym teatrem światła, cienia, dźwięku i muzyki, jest równocześnie nabożeństwem. Wprowadza bowiem w tajemnicę mszy św., która odprawiana jest jednak bez słów.

W projekt ks. Piórkowskiego włączyła się chętnie nie tylko młodzież z ZSTI, ale także nauczyciele. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony szkoły była Jolanta Duc, a o oprawę światła zadbała Monika Zięba.

Z misterium była połączona akcja pt. „Jestem na tak", mająca na celu nie tylko informowanie społeczności lokalnej o przedsięwzięciu, ale też zwrócenie uwagi na rozpoczęty Rok Miłosierdzia oraz ŚDM. O tym, jak, apel młodzieży okazał się skuteczny, świadczyła licznie zgromadzona podczas dwóch wieczornych spektakli publiczność. Inicjatorzy projektu planują wystawienie „Misterium" także podczas ŚDM dla pielgrzymów, którzy będą gościć w Mszanie Dolnej.